Konferencja

W dniu 26 maja 2017r. w Warszawie w godz. 10:00-17:30 Centrum Psychologii Kryminalnej organizuje ogólnopolską konferencję wokół zagadnienia przemoc wobec dzieci pt „Groźne przestępstwa przeciwko dzieciom – sprawcy i ofiary”.

Wystąpią prelegenci którzy są specjalistami w swoich dziedzinach, każdy z nich zaprezentuje swoje doświadczenia zawodowe wokół tematu konferencji w 45 minutowym wystąpieniach.

Miejsce: Pałac Kultury i Nauki

„Wykorzystanie psychologa śledczego w sprawach kryminalnych dotyczących dzieci” Jan Gołębiowski – psycholog kryminalny, profiler, założyciel Centrum Psychologii Kryminalnej. Od 2009r. jest biegłym z listy Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie, pracował w policji, następnie na oddziale psychiatrii sądowej.

„Etiologia zabójstw dzieci w świetle teorii przemocy na podstawie badań własnych.” Agnieszka Latoś – doktor, adiunkt w Zakładzie Socjologii Wychowania i Resocjalizacji, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2012r. uzyskała stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Aktualnie realizuje badania w celu skonstruowania wieloczynnikowego modelu etiologii zabójstw dzieci w świetle teorii przemocy.

„O niektórych ewolucyjnych uwarunkowaniach przemocy.” prof Wojciech Pisula – zajmuje się psychologią porównawczą i ewolucyjna; zachowaniami eksploracyjnymi ludzi i zwierząt; relacją człowiek-zwierzę.

„Proces motywacyjny rozszerzonego samobójstwa z udziałem dziecka jako ofiary.” Dariusz Piotrowicz – psycholog, diagnosta, trener w obszarze psychologii stresu, psychologii sądowej i śledczej. Właściciel firmy Dariusz Piotrowicz- Psychoedukacja i Psychoterapia. Od 2004 roku wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-społecznego SWPS, były psycholog policyjny.

„Przesłuchanie dzieci – ofiar przestępstw takich jak: pedofilia, molestowanie seksualne, przemoc domowa.” Justyna Poznańska – psycholog śledczy, biegła sądowa, przez 10 lat pracowała w Policji, między innymi w tzw. „Archiwum X”, następnie w Komendzie Głównej Policji.

„Opiniowanie sprawców przestępstw na tle seksualnym, przede wszystkim osób ze skłonnościami pedofilnymi.” Marcin Borowski – Psycholog, certyfikowany seksuolog EFS (European Federation of Sexology) i ESSM (European Society of Sexual Medicine) (ECPS), biegły sądowy,  Od wielu lat związany jest z oddziałami psychiatrycznymi ogólnymi oraz o profilu sądowym.

„Zgwałcenia i zabójstwa na tle seksualnym dzieci – prewencja i portret sprawcy” Łukasz Wroński – psycholog, autor książki „Seryjni i Wielokrotni Mordercy”, na co dzień pracuje w szpitalu psychiatrycznym.

Konferencja jest płatna dla uczestników.

Cena (w tym 23% podatku VAT) wynosi:
– jeżeli opłata zostanie dokonana w marcu – 190zł
– jeżeli opłata zostanie dokonana w kwietniu – 220zł
– jeżeli opłata zostanie dokonana w maju – 250zł

Specjalna oferta dla studentów – mamy tylko 40 miejsc studenckich:(aktualnie na dzień 6 maja zostało 5 miejsc studenckich)
Cena (w tym 23% podatku VAT) wynosi:
– jeżeli opłata zostanie dokonana w marcu – 90zł
– jeżeli opłata zostanie dokonana w kwietniu – 120zł
– jeżeli opłata zostanie dokonana w maju – 150zł

W cenie opłaty konferencyjnej zawierają się materiały konferencyjne, zaświadczenie o udziale, poczęstunek – kawa, herbata, woda.

Zgłoszenia pod adresem: szkolenia@profilowaniekryminalne.net
Studenci do zgłoszenia powinni dołaczyć skan lub zdjęcie aktualnej legitymacji studenckiej.

Konferencja została objęta Patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Patronem Medialnym jest Czasopismo Charaktery.

Uwaga, prosimy o przemyślane zgłoszenia, ponieważ opłaty nie będą zwracane w przypadku rezygnacji z uczestnictwa.

Jan Gołębiowski