O mnie

Witam na stronie internetowej poświęconej psychologii w praktyce śledczej, głównie profilowaniu kryminalnemu nieznanego sprawcy przestępstwa, czyli mojej aktywności zawodowej, jak i wielkiej pasji ~ Jan Gołębiowski.

Zapraszam również na fanpage na Facebook’u , gdzie na bieżąco komentuję „wydarzenia kryminalne”. Jestem psychologiem, ukończyłem również studium podyplomowe dla biegłych sądowych na Uniwersytecie Śląskim (opiekun prof. J. Stanik), a także odbyłem kurs w Stowarzyszeniu Psychologów Sądowych w Polsce dotyczący opiniowania na potrzeby procesowe. Brałem udział w licznych kursach specjalistycznych w kraju i za granicą, między innymi: „Prowadzenie debriefingu” kurs organizowany przez Komendę Główną Policji, „Facylitacja pracy w grupie, proces grupowy” Peacemaker Institute, Montague, Massachusetts, USA, „Współpraca z laboratorium kryminalistycznym w działaniach kontr-terrorystycznych” International LawEnforcement Academy Budapeszt, Węgry, „Śledztwa w sprawach seryjnych zabójstw” oraz „Profilowanie kryminalne nieznanych sprawców przestępstw”  Knowledge Solutions San Diego, Kalifornia USA, „Seksuologia Sądowa” kurs organizowany przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, „Opiniowanie w zakresie następstw psychologicznych i zdrowotnych związanych z mobbingiem” kurs organizowany przez Instytut Psychosomatyczny.

W latach 2005 – 2008 pracowałem jako psycholog w Sekcji Psychologów Komendy Stołecznej Policji. Od 2004 roku prowadzę zajęcia fakultatywne w SWPS „Wprowadzenie do Psychologii kryminalnej” i „Przestępstwa seryjne – perspektywa psychologiczno- kryminologiczna”, „Profilowanie psychologiczne nieznanych sprawców przestępstw” oraz „Zastosowanie psychologii w negocjacjach kryzysowych”.

W lipcu 2010r. założyłem Centrum Psychologii Kryminalnej. Występuję w roli biegłego sądowego, jestem wpisany na listę biegłych w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

2012-2016 pracowałem na Oddziale Psychiatrii Sądowej MSCZ. Przez dwie kadencje byłem członkiem zarządu Warszawskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, koordynowałem Zespół Psychologii Śledczej  Jako reprezentant Polskiego Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Psychologii  uczestniczyłem w pracach nad Ustawą o Zawodzie i Samorządzie Zawodowym Psychologów.

jan-golebiowski
Jan Gołębiowski, fot. K. Serafin